EHKAS –  Eesti hobuse eest

ROBIN

Sündinud: 03.05.2010
Värvus: hõbekõrb
Mõõtmed: 141 (raudadega) – 161 – 18,5 (2016)
Isa: Rikoshet 783E
Ema: Adelheid 4029E
Emaisa: Aramis 719E
Kasvataja: Helve Saarestik
Omanik: Helve Saarestik

Osales 2016. aastal Aastanäitusel ning saavutas 54 punkti ja I auhinna.

Aastanäituse hinnang:

1. Ilma märgatava võõrveresuse mõjuta väga kerget tüüpi eesti hobune. Täkutüüp võiks olla paremini väljenudnud.
2. Ilus ja ilmekas pea, hea pikkusega kael, madal kaelaasetus, pikk ja väljendunud turi, pehmepoolne selg, nõrgavõitu nimme, samas tugev laudjas. Sooviks tugevamat tagaosa. Kõik on proportsioonis, aga konstruktsioon üldpildis jätab nõrga mulje.
3. Jalgadel hea suurusega kabjad. Võiksid olla tugevama ehitusega jalad. Eelistaks rohkem lihast jala ülaosas ning tugevamaid liigeseid. Esijalgadel kerge harkvarbsus. Tagajalgade seis korrektne. Käik sammus kitsas nii eest kui tagant. 4. Samm hea rütmiga, hea selja tööga ning piisava üleastumisega.
5. Traav kerge, hea edasipürgivusega ja rütmiga. Hea tõuke ja avardamisega. Kasutab oma keha maksimaalselt. Võiks olla veel jõulisem, veelgi rohkem läbi selja ja suurema õlavabadusega.
6. Galopis heas tasakaalus, suur ja maadhaarav. Võiks olla rohkem ülesmäge. Eelistatud allüür. Hüppel tark, hea tehnikaga, enesekindel, avab tagant. Kerge hüppega. Võiks veelgi enam eest avada.
7. Väga meeldiv, koostööaldis, tähelepanelik, töökas ja lihtne käsitleda, samas temperamentne. Väga kauni ja efektse värvusega.