EHKAS –  Eesti hobuse eest

ROKIT E015

Sündinud: 22.06.2012
Värvus: raudjas
Mõõtmed: 142 – 176 – 18,5 (2016)
Isa: Raksel 725E
Ema: Lisette 4245E
Emaisa: Laasik 711E
Kasvataja: Kaire Vaikma
Omanik: Kaire Vaikma

Pikem põlvnemistabel:

Osales 2016. aastal Aastanäitusel ning saavutas 49 punkti ja I auhinna.

Aastanäituse hinnang:

1. Märgatava soome hobuse mõjutusega tõutüüp. Täkutüüp hästi väljendunud. 2. Veidi raske, kuid ilmekas pea. Hea pikkusega sirge kael. Raske pea – kaela ühendus, madal kaela asetus ja liitumine kehaga. Sooviks pikemat ja paremini arenenud turja. Tugevad selg, nimme ja laudjas.
3. Jalgadel hea suurusega kabjad. Sellele kehale sooviks tugevamat ja kuivemat jalga. Esijalgadel nööritud kämmal ja väike randmeliiges, aga seis korrektne. Tagajalgade seis korrektne, aga võiks olla suurem kannaliiges. Käik sammus ja traavis korrektne.
4. Sammus astub pinges, jääb lühike ja tihe, aga selge rütmiga, mis ei kao.
5. Traavis jalgadest aktiivne, kuid kehast vähe kaasatud, ei tööta läbi selja. Tugeva tõukega, kuid jääb esiotsale raskeks. Sooviks rohkem õlavabadust.
6. Galopp suur, tasakaalus ja maadhaarav, kuid veidi pinges ja esiotsal. Hüppel tõukab, aga ei näita tehnikat, tahet ega jõudu, kuid teeb asja ära. Paraneb iga hüppega.
7. Jätab täna “liiga täkuliku” käitumise mulje. Ka inimest võiks rohkem austada. Ei suutnud hästi keskenduda. Suguhobusena kasutamine mõeldav, kuid mitte otseselt vajalik.