EHKAS –  Eesti hobuse eest

VOORE REILENDER E013

Sündinud: 20.05.2014
Värvus: must
Mõõtmed: 142 – 173 – 19  (2016)
Isa: Raksel 725E
Ema: Voore Tarapita 4364E
Emaisa: Tommi 698E
Kasvataja: Voore Tallid OÜ
Omanik: Jutta Leppänen, tel.0449705546 , hobune asub Soomes

Foto: Anneli Käo

Pikem põlvnemistabel:
reilender

Osales 2016. aastal Aastanäitusel ning saavutas 53 punkti ja I auhinna.

Aastanäituse hinnang:

1. Ilma märgatava võõrveresuse mõjuta hästi väljendunud tõutüüp. Täkutüüp samuti hästi väljendunud.
2. Ilmekas pea, lühemapoolne kukal, tugev õlg (piht) ja keha. Hea ülajoon, keskmine turi ning tugev laudjas. Sooviks pikemat kaela ja kergemat pea – kaela ühendust.
3. Jalgadel hea suurusega kabjad, mis jätavad tugeva mulje. Esijalgade seis korrektne, aga eelistaks veidi suuremat randmeliigest. Tagajalgade seis korrektne, aga sooviks tugevamat kannaliigest. Ilus lai käik, sammus korrektne, traavis eest kerge kerimine.
4. Samm hea rütmiga, astub silmnähtavalt üle jälje. Astub tagajalgadega rohkem välimisele kabja servale. Võiks paremini läbi selja töötada. Tundub veidi pinges. 5. Traav tugeva tõukejõuga, selge rütmi ja hea randmetõstega. Tagant aktiivne. Ei lõdvestu täna ja jääb õlast seotuks. Hea impulsiga, kuid ei tööta läbi selja. Eelistab traavi.
6. Galopp hea impulsiga, aga jääb seljast väga nõgusaks ja kinniseks. On pinges ja kaotab seetõttu rütmi. Hüppel tähelepanematu. Hea avamisega eest, elastne ja hea tehnikaga, kui suudab hüpet näidata. Töötab läbi kaela ja korjab jalgu, kuid ei tööta läbi selja.
7. Täna jääb üldiselt veidi pingesse. Sugutäkuna kasutamine väärib kaalumist. Inimesega usaldav ja austav. Hea loomuga meeldiv täkk.