EHKAS –  Eesti hobuse eest

Uudiskiri august 2021

Mari-Ann Udeküll ja REVAAL
Foto: Anett Jaadla

PIIRKONDLIKUD NOORHOBUSTE ÜLEVAATUSED

16.08.21 toimus piirkondlik noorhobuste ülevaatus Harjumaal, Uuril ja Muuksi tallis. Protokollid koos piltide ja kirjeldustega on leitavad SIIN

18.08.2021 toimus piirkondlik noorhobuste ülevaatus Viljandimaal, Saariku hobukasvatuses. Protokollid koos piltide ja kirjeldustega leitavad SIIN

VÕISTLUSTE KUU KOKKUVÕTE

Kokkuvõte mais võistelnud ja häid kohti saavutanud eesti tõugu hobuste kohta. Kuna osalejaid on palju, siis oleme välja toonud ratsanikud ja hobused, kes saavutavad kohti 1-20.

TAKISTUSSÕIT

07-08.08 – Juurimaa Karikas 2021 / Suvine Ponikarikas 2021 V etapp / EHS sarja III etapp
Klass 1b – 70cm Mini Cupi “Algajad”
Rety Soontalu ja TOHTRI EHE – 0 / 48,27 – 4. koht
Meribel Piirak ja TUKIT – 0 / 51,92 – 11. koht
Marian Ly Mitt ja TOHTRI EHE – 0 / 52,21 – 12. koht
Meriliis Merevits ja RESITA – 0 / 54,31 – 15. koht
Neve Remmel ja TUKIT – 0 / 55,12 – 16. koht
Karola Allipere ja RUUDI-RUU – 0 / 56,53 – 18. koht
Emili Ušakova ja TEKKOR – 0 / 57,93 – 19. koht

Klass 2 – 85cm Ponikarika “Väike Ring”
Martina Juhansoo ja VIVALDI – 0 / 46,14 / 0 / 27,91 – 7. koht
Mia Karuse ja RIIMU – 0 / 49,36 / 0 / 28,55 – 10. koht
Selena Mändsalu ja RINATINA – 0 / 51,57 / 8 / 34,51 – 14. koht
Mona Johanson ja RIIDA – 4 / 46,62 – 16. koht
Bärbel Balodis ja TIIGER – 4 / 48,07 – 17. koht

Klass 3 – 80cm Avatud
Lisette Eylandt ja VERMUT II – 0 / 45,44 – I koht
Karita Beilmann ja RETRO – 0 / 46,87 – II koht
Hanna Vainlo ja VEKSEELIA – 0 / 51,17 – 5. koht
Mia Klooren ja VAKANTS – 0 / 55,37 – 11. koht
Miina-Eliise Udeküll ja VAKANTS – 0 / 55,47 – 12. koht
Mia Karoli Talvoja ja VIISA – 0 / 56,64 – 15. koht
Lauraly Trei ja REHTO – 0 / 58,14 – 17. koht

Klass 4 – 95/100cm handicap Ponikarika “Keskmine Ring”
Karita Beilmann ja RETRO – 8 / 38,75 – 17. koht
Emmamarie Marleen Talivee ja VIKO – 10 / 52,25 – 18. koht

Klass 5 – 105/110 cm handicap Ponikarika “Suur Ring”
Grete Triisa ja ROKIT – 4 / 60,38 – II koht
Hanna Vainlo ja VEKSEELIA – 12 / 62,95 – 7. koht

Klass 6 – 105/115cm handicap Avatud
Anni Mägi ja TRIKK – 0 / 46,58 / 0 / 26,11 – 5. koht
Grete Triisa ja ROKIT – 4 / 44,35 – 13. koht

Klass 7 – 80cm EHS sarja klass 1
Grete Triisa ja ROKIT – 0 / 45,66 – I koht
Hanna Vainlo ja VEKSEELIA – 0 / 45,97 – II koht
Lisanna Nõlvak ja TESKO – 0 / 47,74 – III koht
Martina Juhansoo ja VIVALDI – 0 / 48,69 – 4. koht
Heti Anett Aksalu ja RED ROSE – 0 / 49,22 – 5. koht
Miina-Eliise Udeküll ja VAKANTS – 0 / 49,33 – 6. koht
Kevin Kornak ja RUUDI-RUU – 0 / 55,49 – 7. koht
Emmamarie-Marleen Talivee ja RIPS – 58,30 – 9. koht
Mia Karoli Talvoja ja VIISA – 4 / 48,21 – 10. koht
Selena Mändsalu ja RINATINA – 4 / 50,16 – 11. koht
Mina Johanson ja RIIDA – 4 / 50,68 – 12. koht
Emmamarie Marleen Talivee ja VIKO – 4 / 52,70 – 13. koht
Bärbel Balodis ja TIIGER – 4 / 53,34 – 14. koht
Carmen Õige-Järve ja RIHANNA – 4 / 55,31 – 15. koht
Nete Liis Kapral ja TOORI – 4 / 61,96 – 16. koht
Nora Reinsalu ja RESITA – 6 / 71,17 – 17. koht
Nora Reinsalu ja TOORI – 8 / 57,66 – 18. koht
Merlin Erm ja RAVIOOLA – 9 – 83,57 – 19. koht
Loona Mirt Sarv ja VIPLA – 11 / 76,22 – 20. koht

Klass 8 – 85/90cm handicap EHS sarja klass 2
Annabel Aruksaar ja TRIKK – 0 / 51,98 – II koht
Martina Juhansoo ja VIVALDI – 0 / 54,49 – III koht
Bärbel Balodis ja TIIGER – 0 / 58,42 – 16. koht
Miina-Eliise Udeküll ja VAKANTS – 0 / 60,13 – 19. koht

07.08 – Pariisi talli takistussõit ja Virumaa Karika II etapp
Klass 1 – 50cm “Mini Karikas”
Loore Eesmäe ja RUBUS – 0kp – I koht
Erle Lee Liukkenen ja AMERIGO – 0kp – I koht
Brittany Vaigurand ja TERJA – 0kp – I koht
Karola Teniste ja RIISIKAS – 0kp – I koht

Klass 2 – 70cm “Väike Karikas”
Rebeka Ivanov ja RUBUS – 4 / 33,21 – 10. koht

Klass 3 – 80cm Avatud
Liisa Delores Tarto ja ROBINSON – 0 / 48,44 – 7. koht
Karola Teniste ja RIISIKAS – 12 / 46,10 – 12. koht

Klass 4 – 90cm “Suur Karikas”
Liisa Delores Tarto ja ROBINSON – 4 / 37,15 – 4. koht

13-15.08 – EMV / Harrastajate ja amatööride MV
Klass 1 – 100/105cm handicap Avatud
Lisette Eylandt ja VERMUT II – 0 / 54,34 – 11. koht

Klass 2 – 115cm Avatud
Lisette Eylandt ja VERMUT II – 0 / 56,17 – 9. koht

Poniratsanike EMV kompleksarvestus – I ov: 105/110 cm, Art. 238. 2.2 + II ov: 105/110 cm
Elly-Marie Hermlin ja ROSEN – 19kp – 7. koht
Grete Triisa ja ROKIT – 9. koht
Elisabeth palm ja ALVAR – 9. koht

20.08 – Porkuni Karikas 2021
Klass 1 – 70cm Avatud
Loona Mirt Sarv ja VIIROK – 0 / 62,46 – 4. koht
Roberta Uusmaa ja REGEMONE – 0 / 70,14 – 8. koht
Sandra Vahemets ja AMERIGO – 4 / 66,96 – 15. koht
Aleksandra Ree ja VIPLA – 4 / 94,99 – 18. koht

Klass 2 – 80cm Avatud
Loona Mirt Sarv ja VIIROK – 0 / 56,80 – III koht
Adanne Emily Egwenu ja VEGAS – 0 / 65,66 – 12. koht

20.08 – Reinu Kapp ja Saaremaa Suvekarikas III etapp
Klass 1 – 75cm Avatud
Mirtel Paimre ja RED ROSE – 0 / 45,65 – III koht
Lisetta Voronov ja VIIRE – 0 / 47,97 – 4. koht
Mirjam Paimre ja RED ROSE – 0 / 48,34 – 5. koht
Karoliine Vaher ja ETOILE – 0 / 53,81 – 9. koht
Veroonika Saarma ja VIRSIK – 0 / 55,50 – 12. koht
Maria-Regelia Vaher ja VIRSIK – 0 / 62,22 – 17. koht
Laura Kuusk ja VOLLI – 4 / 46,78 – 20. koht

Klass 2 – 90cm Avatud
Lauraly Trei ja REHTO – 0 / 65,16 / 0 / 48,65 – I koht
Emma Erin Meri ja REHTO – 4 / 80,85 – 12. koht
Miina-Eliise Udeküll ja VAKANTS – 8 / 69,35 – 15. koht
Karmen udeküll ja REVAAL – 11 / 95,15 – 17. koht

Klass 3 – 100/110cm handicap Avatud
Miina-Eliise Udeküll ja VAKANTS – 8 / 68,37 – 8. koht
Karmen udeküll ja REVAAL – 11 / 93,00 – 10. koht

21.08 – XI Eesti Hobuse Päev
Klass 1a – 50-60cm Avatud
Eneli Pähkel ja ANNA – 0 / 55,67 – I koht
Agnes Kaasik ja AMIGO – 0 / 72,75 – II koht

Klass 1b – 50-60cm 5-aastased hobused
Brigitta Medvetski ja RATTUS – 8 / 59,65 – I koht

Klass 2 – 70-80cm Avatud
Eneli Pähkel ja ANNA – 44 / 44,72 – I koht
Agnes Kaasik ja ARTILON – 41 / 61,63 – II koht
Brigitta Medvetski ja RATTUS – 33 / 39,44 – III koht
Agnes Kaasik ja AMIGO – 33 / 89,03 – IV koht
Martina Juhansoo ja VIVALDI – 8 / 49,47 – V koht

Klass 3 – Hüppevõimsus
Eneli Pähkel ja ANNA – 95cm – I koht
Martina Juhansoo ja VIVALDI – 90cm – II koht

21-22.08 – Niitvälja takistussõit, Suvine Ponikarikas 2021 Finaal
Klass 1b – 70cm Mini Cup’i “Algajad”
Meribel Piirak ja VAPPER – 0 / 62,50 / 0 / 37,63 – I koht
Reya Soontalu ja TOHTRI EHE – 0 / 68,19 / 0 / 49,94 – 6. koht
Heili Alljärv ja RESITA – 0 / 66,31 / 0 / 50,16 – 7. koht
Marian Ly Mitt ja TOHTRI EHE – 4 / 66,16 – 10. koht
Mariandra Rõõmusaar ja RESITA – 4 / 66,87 – 11. koht
Doris Toova ja VAPPER – 4 / 78,88 – 13. koht
Lisette Meos ja LAVELLE – 12 / 72,75 – 17. koht

Klass 2 – 85cm Ponikarika “Väike Ring”
Mia Karuse ja RIIMU – 0 / 60,28 / 0 / 30,19 – II koht
Mona Johanson ja RIIDA – 0 / 63,31 / 0 / 35,21 – 8. koht
Heidi Murel ja TANTE – 4 / 58,97 – 17. koht
Karita Beilmann ja RETRO – 4 / 59,19 – 18. koht

Klass 4 – 95/100cm handicap Ponikarika “Keskmine Ring”
Emmamarie Marleen Talivee ja VIKO – 0 / 62,97 / 4 / 52,15 – III koht
Hanna Vainlo ja VEKSEELIA – 4 / 68,66 – 10. koht
Mona Johanson ja RIIDA – 8 / 62,81 – 12. koht
Karita Beilmann ja RETRO – 12 / 53,69 – 14. koht

Klass 7 – 100cm Avatud
Elly-Marie Hermlin ja ROSEN – 0 / 57,16 – II koht
Elisabeth Palm ja ALVAR – 0 / 62,69 – 8. koht

Klass 8 – 110cm Avatud
Elly-Marie Hermlin ja ROSEN – 4 / 64,42 – 14. koht

22.08 – Tartu Linna MV / Liivimaa RK takistussõiduvõistlus / Tartumaa Meistrid 2021 VI etapp
Klass 1 – 60-70cm Avatud
Elise Ott ja TERONA – 0 / 39,54 – III koht
Mirell Helemäe ja TERONA – 0 / 39,87 – 4. koht
Bärbel Balodis ja TIIGER – 0 / 40,66 – 6. koht
Oskar Muul ja TARAPITA – 0 / 43,56 – 13. koht
Sofi Kurvits ja ANELLA – 0 / 45,96 – 19. koht
Eliise Saarepera ja RIMMU – 0 / 46,68 – 20. koht

Klass 2 – 90cm
Bärbel Balodis ja TIIGER – 0 / 45,74 – 16. koht
Carmen Visnapuu ja RIO – 0 / 46,67 – 20. koht

27-29.08 – Valgeranna Karikas 2021
Klass 1 – 70 cm Avatud
Karola Piirak ja TUKIT – 0 / 70,50 – 7. koht
Meribel Piirak ja VAPPER – 0 / 67,07 – 11. koht
Kirke Mai Kärp ja ROSEDA – 0 / 64,21 – 18. koht
Reya Soontalu ja TOHTRI EHE – 0 / 74,09 – 19. koht

Klass 2 – 80cm Avatud
Lisette Eylandt ja VERMUT II – 0 / 48,52 – II koht
Hanna Vainlo ja VEKSEELIA – 0 / 52,24 – 7. koht
Annabel Aruksaar ja TRIKK – 0 / 52,60 – 8. koht
Karola Piirak ja TUKIT – 0 / 59,20 – 18. koht

Klass 3 – 90cm Avatud
Karita Beilmann ja RETRO – 0 / 49,97 – I koht
Annabel Aruksaar ja TRIKK – 0 / 52,22 – III koht
Heti Anett Aksalu ja RED ROSE – 4 / 56,55 – 14. koht
Miina-Eliise Udeküll ja VAKANTS – 4 / 65,96 – 19. koht

Klass 4 – 100/110cm handicap Avatud
Lisette Eylandt ja VERMUT II – 0 / 54,87 – I koht
Karita Beilmann ja RETRO – 4 / 52,31 – 10. koht

Klass 6 – 70cm Avatud
Reya Soontalu ja TOHTRI EHE – 0 / 74,46 – 10. koht
Karola Piirak ja TUKIT – 0 / 62,96 – 15. koht
Renelii Lauri ja VILE – 8 / 72,39 – 18. koht

Klass 7 – 80cm Avatud
Birgit Adler ja VAPPER – 0 / 43,66 – I koht
Kendra Loose ja REVILLA – 0 / 43,66 – I koht
Christelle Sepp ja ROSEDA – 0 / 51,70 – 12. koht
Karola Piirak ja TUKIT – 0 / 52,74 – 13. koht
Mariandra Rõõmusaar ja RESITA – 0 / 66,10 – 20. koht

Klass 8a – 90cm Avatud
Birgit Adler ja VAPPER – 65 / 49,15 – II koht
Christelle Sepp ja ROSEDA – 65 / 59,22 – 9. koht

Klass 8b – 90cm Harrastajad
Merlin Erm ja RAVIOOLA – 63 / 68,36 – 6. koht

Klass 9 – 100cm Avatud
Lisette Eylandt ja VERMUT II – 4 / 49,38 – 17. koht

Klass 10a – 110cm Avatud
Lisette Eylandt ja VERMUT II – 53 / 54,62 – 14. koht

Klass 12 – 80cm Avatud
Hanna Vainlo ja VEKSEELIA – 0 / 44,08 – III koht
Mona Johanson ja RIIDA – 0 / 47,03 – 13. koht
Christelle Sepp ja ROSEDA – 0 / 48,84 – 14. koht

Klass 13a – 90cm Avatud
Karita Beilmann ja RETRO – 4 / 42,78 – 13. koht
Christelle Sepp ja ROSEDA – 4 / 51,22 – 16. koht

Klass 14 – 100cm Avatud
Lisette Eylandt ja VERMUT II – 4 / 47,76 – 11. koht
Karita Beilmann ja RETRO – 8 / 45,44 – 20. koht

KOOLISÕIT

01.08 – Kildu Ratsakeskuse Juulikarikas 2021
Klass 1 – Skeem ST2
Kirke Saksniit ja TOHTRI EDEMUS – 65,553% – II koht
Kendra Mälk ja TOHTRI EDEMUS – 62,368% – 5. koht

14.08 – Lääne-Virumaa MV koolisõidus
Klass 1 – Skeem ST2 Avatud
Annika Tiits ja LISETTRE – 76,842% – I koht
Elisabeth Seene ja ROSAMUNDE – 70,526% – II koht

Klass 2 – Skeem ABC2 Lääne-Virumaa MV (U16)
Emily Valgepea ja RUUDIK – 68,929% – II koht
Maribel Niitsalu ja VEGAS – 54,048% – 5. koht

Klass 3 – Skeem ABC1
Annika Tiits ja LISETTRE – 77,143% – I koht
Maarja Malm ja RAUDNE – 74,286% – II koht
Gea Gross ja RAMBO – 74,286% – III koht

Klass 4 – Skeem A2 Lääne-Virumaa MV
Maarja Malm ja RAUDNE – 69,432% – 4. koht
Auli-Mirtel Vihlver ja ARAGON – 66,705% – 6. koht
Grete Laeks ja RÜÜTEL – 66,023% – 7. koht
Gea Gross ja RAMBO – 64,659% – 9. koht

Klass 5 – Skeem A4
Grete Laeks ja RÜÜTEL – 67,500% – I koht

Klass 6 – Skeem LK4 Lääne-Virumaa MV
Paula Johanna Vilu ja VOORE AMADOR – 56,574% – 4. koht

Klass 7 – Skeem LR2 Avatud
Paula Johanna Vilu ja VOORE AMADOR – 60,948% – 4. koht

20.08 – Tartu Linna MV ja Liivimaa RK koolisõiduvõistlus
Klass 1 – Skeem ABC1 Avatud
Sofi Kurvits ja ANELLA – 72,500% – I koht
Oskar Muul ja TARAPITA – 69,643% – 9. koht
Liise Pau ja TARAPITA – 68,929% – 11. koht
Vanessa Vagner ja ANELLA – 67,619% – 19. koht
Taisia Sobchenko ja ROVER – 67,619% – 20. koht

21.08 – XI Eesti Hobuse Päev
Klass 1 – ABC1
Mariliis Nikkel ja VIRSIK – 83% – I koht
Maria Palling ja VIRSIK – 82,33% – II koht
Kätriin Kangro ja ARIESSA – 80,66% – III koht
Maria Palling ja ARIESSA – 80% – IV koht
Anneli Oro ja ARIESSA – 78,66% – V koht

Klass 2 – 4-aastased hobused
Sirli Põldaru ja AARIA – 76% – I koht
Lisette Nüüd ja AARIA – 71,66% – II koht

21.-22.08 – EMV & Harrastajate MV
Klass 1 – Skeem RK3
Marii-Heleen Raidmets ja ROKIT – 65,441% – II koht

Klass L – Laste EMV kompleksarvestus
Paula Johanna Vilu ja VOORE AMADOR – 125,341 – 6. koht

Klass P – Poniratsanike EMV kompleksarvestus
Maria Mägi ja RAIGO – 137,720 – II koht

KESTVUSRATSUTAMINE

20.08 – Kuusiku Rännak
Klass 1 – 48km
Karoli Kanarbik ja EMMANUELLE – 12,54 / 03:49:40 – 8. koht

28.08 – Arma Kestvusratsutamine & Poniratsanike EMV
Klass 2 – 56km Poniratsanike EMV
Karoli Kanarbik ja EMMANUELLE – III koht
Anett Purdeots ja VIIKING – 6. koht

Klass 4 – 30km Esmane KVLiisi mägi ja ENERGIA – I koht
Anette Kereme ja TORMITUUL-ARMA – I koht

KOLMEVÕISTLUS

14-15.08 – Kose Suvi 2021 & Seenioride ja Juuniorde EMV
Klass 3a – U16 vanuseklass ja 4-5a hobused | CCN 70 (3V test ABC2 + TS 75 cm + kross 70 cm)
Mia Karoli Talvoja ja VIISA – 55,6kp – 12. koht

RAKENDISPORT

27-29.08 – Koceni Karikas 2021
Klass 2 – Keskmine (skeem FEI 2*A + maraton (4 takistust) + koonus (+25))
Pille-Riin Viilup ja RISTIK – 114,54 / 61,11 / 53,43 / 0,00 – II koht