EHKAS –  Eesti hobuse eest

APOLLO 778E

Sündinud: 29.04.2003
Värvus: ahkhiirjas
Mõõtmed: 145 – 174 – 20,5 (2022)
Isa: Aku 684E
Ema: Täpi 3332E
Emaisa: Toor 554E
Aretaja: Pihtla HK
Omanik: Voore Tallid OÜ, Raplamaa, tel. 514 6552 / Anu Matsoo

Foto: Anneli Käo

Pikem põlvnemistabel:

Kirjeldus:
Apollo on oma isa Aku pojana tugeva enese alalhoiu instinktiga ja oli noorena isegi umbusklik. Samas kiire kohaneja, täkuna äärmiselt mõistlik ja lihtne käsitleda. Vastuhakku inimesele see täkk ei tunne.  Hea karja hoidja. Noorena kõrgelt hinnatud hüppetehnikat on sadulas vähe katsetatud. See metshobuse välimusega täkk jättis endast ereda mälestuse Eesti koolisõidu radadele. Erilise sitkuse, isikupära ja ebaharilike atleetlike võimetega ponikasvu maatõugu hobune oli pikalt edukaks konkurendiks sporthobustele. Metshobuse võime olla vaatlev, hindav ja iseseisvalt otsustusvõimeline ei ole eesti hobusest kuhugile kadunud ega iseäranis mitte sellest täkust. Apollo on eriliselt tark karja juht, kes hoiab oma haaremit, õpetab varssu iseseisvale elule ning noori täkkusid austama ja väärikalt käituma. See hiirukarva hobune kuulub vabana väljadele ja on teeninud õiguse jätta tõusse võimekaid ja eluvõimelisi järglasi.

1. Ilma märgatava võõrveresuse mõjuta väga tõutüüpiline eesti tõugu hobune. Sugutüüp väga hästi väljendunud, täkulik. 2. Kuiv kerge pea, pikk kukal, keskmine kaela liitumine, pikk kael, pikk tugev abaluu, keskmine rind, kõrge pikk turi, keskmise pikkusega selg, normaalne nimme ja tugev libajas laudjas. 3. Korrektsed hea suurusega kabjad ja normaalsed keskmise pikkusega sõrgatsid. Hea suurusega kuivad kanna- ja randmeliigesed. Jalgade seisud normaalsed. 4. Samm on hea rütmiga, tasakaalus, energiline, aktiivse selja ja jalgade tööga ning hea üleastumisega. Käik on sirgjooneline ja normaalne. 5. Traav on väga hea rütmiga, tasakaalus, elastne, lennukas, aktiivse selja ja jalgade tööga ning ülesmäge impulsiga. 6. Galopp on väga hea rütmiga, tasakaalus, elastne ja lennukas ning aktiivse selja tööga. 7. Hüppe võimsus ja tehnika väga head. Takistusele läheneb tähelepanelikult ja jalgade töö on hea. 8. Arukas, kuulekas ja väga lihtsasti käsitletav vanem täkk.

Saavutused:
2005. aasta vabariiklikul ülevaatusel saavutas I auhinna ja reservvõitja tiitli;
2006. aasta vabariiklikul ülevaatusel saavutas 58,5 punktiga vanemate täkkude arvestuses Kõrgema auhinna.
Väga heade liikumisomadustega täkk on kasutusel võistlushobusena koolisõidus. 2013 aasta harrastussportlaste MV pronksmedali omanik, seejuures teise osavõistluse võitja. Kerge ja hea ratsastatavusega.


Fotod: Kersti Kalberg


Foto: Külli Tedre