EHKAS –  Eesti hobuse eest

EHKAS Eesti Tõugu Täkkude Aastanäitus 2022

2022. aasta EHKASe Eesti Tõugu Täkkude Aastanäitus on peetud! Oli taas väga tegus ja sündmusterohke päev Vana-Nurme talus, Pärnumaal.
Kell 11 alustasid päeva 3 täkku rakendikatsel – LORENZO, TOMMY ja ROMULUS. Rakenditreeningu läbinud hobustele oli üles seatud rada põimituna erinevatest suuna- ja tempomuutustest, erinevatest voltidest ning peatustest, näitamaks hobuste kuulekust, enesekindlust, julgust ja kohanemisvõimet uues olukorras. Kõiki täkke esitles rakendikatsel Riina Rõa ning kõik läbisid üles seatud rakendikatse edukalt.
Edasi liiguti maneeži, kus tuli ratsakatsel esitlusele täkk TAKU. Ta läbis ratsakatse edukalt ning näitas üles head ratsastatavust, energilisust ja hüppeinnukust. Täkku esitles Helisa Tartu.
Järgmisena toimunud vabaliikumisele ja vabahüpetele tuli esitlusele 16 täkku. Alustasid 2-aastased täkud – VASALL, VÜRTS, TENOR, RUUTER ja LOOTOS. Järgmisena tulid esitlusele 3-aastased täkud – LARRY, RAIKEN, TUGRIK ja LEEK. Seejärel oli kord vanemate täkkude käes – LORENZO, RUUBEL, VELVET, TOMMY, ARMIK, TAKU ja päeva lõpetas teenekas endine koolisõidu täkk APOLLO, keda praeguseks kasutatakse peamiselt aretuses.
Päeva parimaks ehk Best IN SHOW täkuks valiti kõrb täkk 🏆VÜRTS🏆, kelle kasvatajaks ja omanikuks Tihuse Hobuturismi talu ning esitlejaks Reedik Kivisoo. Publiku lemmikuks valiti helekollase värvusega täkk 🏆TAKU🏆, kelle kasvatajaks Priit Tasane ja omanikuks Soo-Oru Horses OÜ ning esitlejaks Helisa Tartu. Parima kasvataja auhind läks Maarika Vahterile, kelle kasvatatud on täkud RUUTER ja TUGRIK.
Eriline tänu järgmistele inimestele:
Hindamiskomisjonile, kes seekord koosseisus – Karin-Juta Aarma, Taimi Usin, Helin Kurisoo ja Mirje Särev.
Platsimeeskonnale koosseisus – Anneli Käo, Annika Vallas ja Anu Matsoo.
Kommentaatorile – Ingrid Randlaht, kes tutvustas täkkude emaliine, EVA programmi suguluskoefitsente, täkkude värvusgeneetikat ja muud põnevat infot.
Täname ka sekretäri Hanna Treikelderi, fotograafi Sigrid Absaloni ja Oho TV-d näituse Live ülekande eest!
Lisaks veel Riina Rõad, kes viis läbi rakendikatse ja oli nõus meie üritust taaskord võõrustama. Tema groomid Age Põldaru ja Kati Raidma.
Täname ka publikut, kodukohvikut maitsvate kõhutäite eest ja loomulikult kõiki teisi abilisi!
Loomulikult täname ka hobuste kasvatajaid ja omanikke, et olete kasvatanud sellised kaunid eesti tõugu täkud ja neid meile esitlesite.
Protokollid koos piltide ja kirjeldustega lisanduvad kodulehele juba õige pea! Palun varuge veidi kannatust.
Väike fotogalerii toredatest päeva sündmustest Sigrid Absaloni kaamera läbi!
Palju õnne kõigile võitjatele ja kohtumiseni järgmisel aastal!