EHKAS –  Eesti hobuse eest

EHKAS Täkkude Aastanäitus 2023

EHKAS kutsub kõiki eesti hobuse omanikke, kasvatajaid ja huvilisi eeloleval nädalavahetusel, 14.oktoobril, toimuvale EHKAS Täkkude Aastanäitusele, mis on järjekorras juba üheksas! On meeldiv näha, et aasta-aastalt on Aastanäitus järjest suuremaks kasvanud. Kui 2015. aastal alustasime Aastanäituse traditsiooni ühisnäitusena märadele ja täkkudele, siis praeguseks on sellest välja kasvanud kaks eraldi üritust, kummalegi oma. Osalejate arv on olnud aastatega jõudsalt tõusuteel. Kui esimesest Aastanäitusest võttis osa vaid 3 mära ja 8 täkku, siis 2023. aastal võttis Märade Aastanäitusest osa 17 hobust ning juba sellel laupäeval toimuvale Täkkude Aastanäitusele tuleb kokku rekordarv – 21 täkku! See annab aimu sellest, et eesti tõugu hobune on järjest populaarsem, varssu kasvatatakse rohkem ning aretajate teadlikkus suureneb. Eesti hobune on mitmekülgne, kergesti käsitletav ja hea kaaslane nii lapsele kui ambitsioonikale võistlejale.
Täkkude Aastanäitusel osalevad täkud põlvnevad 16 erinevast täkust – Agent E040, Aksel 722E, Apollo 778E, Ataman 918E, Epistel E028, Laaser 833E, Laser E003, Muuksi Tõrvik E008, Rammus E033, Ruuben 937E, Räitsak 934E, Rüütel 838E, Tommy E045, Topper 596E, Tukat E027, Voore Roonin E007. Eestis olevast 7 täkuliinist on esindatud koguni 6. See on väga märkimisväärne ja geneetika seisukohalt oluline.
Tänu Eesti Hobuse Kaitse Ühingu värskelt uuendatud EVA programmi tulemustele saime täpsema info eesti tõugu hobuste omavahelise suguluse kohta. Programm arvutab iga hobuse kohta koefitsiendi ja mida väiksem see on, seda vähemlevinud põlvnemisega on tegemist.
Näitusel osalevate täkkude nimekiri ja kataloog on leitavad kodulehel ja FB ürituse all:
Üritusest toimub ka sellel aastal LIVE ülekanne, aga selleks, et vahetult kõigest ise osa saada, tasub siiski kohapeale tulla. Oma silm olevat kuningas!
Ürituse ajal on avatud kodukohvik. Palume kaasa varuda sularaha.
Kohtumiseni juba laupäeval Vana-Nurme talus, Pärnumaal.