EHKAS –  Eesti hobuse eest

Kuidas oma eesti tõugu hobuse andmete haldamine üle anda

logo_tähed allAlates 31. jaanuarist 2015 on Eesti Tõugu Hobuse Kasvatajate ja Aretajate Selts tunnustatud tõuraamatu pidaja eesti tõugu hobustele ning samuti kui eesti tõugu hobuste säilitaja.

Sellega on antud hobuse omanikele õigus valida oma hobuste kuuluvus emba kumba tõuraamatusse. Juhime tähelepanu, et tõug on ülene ning ka edaspidi on võimalik hobuste andmeid ühest seltsist teise üle kanda ning järglasi arvele võtta tema vanematest erinevasse tõuraamatusse. EHKAS peetava tõuraamatu pidamise aluseks on Eesti Hobusekasvatajate Seltsi (EHS) poolt peetava originaaltõuraamatu korraldus. EHKAS peab erinevalt EHSis pelgalt eesti tõugu hobuste   Tukker ja Maarittõuraamatut ning kogu seltsi tegevus on suunatud just seda tõugu hobuste ning nende kasvatajate tegevuse koordineerimisele.

Alates 20.oktoobrist on hobuste andmete ületoomiseks ühest seltsist teise vajalik täita allpool viidatud avaldus ning saata see uuele seltsile (EHKAS-ele). Avalduse võib esitada nii elektrooniliselt, kui ka saata posti teel. Avaldust saab esitada hobuse omanik või hobuse uus omanik lisades avaldusele ka omaniku vahetust tõendava dokumendi.

Andmete ületoomine on tasuta ja hobuste passe välja ei vahetata.

UUS_eesti tõugu hobuste andmete haldamine_taotluse vorm (allalaetav)

Küsimuste korral helista tel. 51 46 552 Anu