EHKAS –  Eesti hobuse eest

MUUKSI TÕRVIK E008

Sündinud: 01.06.2013
Värvus: hõbekõrb
Mõõtmed: 147 – 181 – 20 (2016)
Isa: Tukker 703E
Ema: Andante 4015E
Emaisa: Anakee 720E
Kasvataja: OÜ Muuksi Muhe
Omanik: Margit Martin

Pikem põlvnemistabel:
torvik

Osales 2016. aastal Aastanäitusel ning saavutas 55,5 punkti ja I auhinna.

Aastanäituse hinnang:

1. Tugevamat tüüpi. Võimsa muljega. Mõjub tõule veidi ebatüüpiliselt. Täkutüüp hästi väljendunud.
2. Ilus pea, hea kael ja kaela ühendused. Keskmine turi. Tugeva kehaehtusega. Tugev pikk selg ja tugev laudjas. Mõjub tagakõrgena.
3. Jalad tugevate liigestega, kuid vähese päkaga. Piisava suuruse kuid madala ja laia kujuga kabjad. Esijalg lühem kui tagajalg. Esijalad veidi taatsirandmelised. Tagajalgade seis korrektne. Käik sammus eest väga kitsas, kohati rebasekäik. Sõuab sammus. Traavis käik eest laiem.
4. Samm hea aktiivsusega ja hästi ühendatud. Vaba, hea rütmiga ja töötab läbi selja. Võiks esimese jalaga astuda veelgi rohkem edasi.
5. Näitab traavis elastsust, head tõuget ja avarust, kuid jääb esiotsale raskeks. Ei tööta läbi selja. Suurel hobusel võiks olla enam õlavabadust.
6. Galopp suur ja veidi raske, aga selge rütmiga. Ei eelista galoppi. Võiks olla paremas tasakaalus, hetkel jääb esiotsale. Hüppel väga tähelepanelik, püüdlik ja teadlik. Hea elastsuse, tehnika ja hea tõukega. Avab eest hästi.
7. Väga meeldiv ja sotsiaalne noor täkk. Töökas ja püüdlik, andis endast kõik. Jalavead muudavad sugulise kasutamise keerukamaks, kuid ilmselt kasutamist väärt. Oluline vähem esindatud Taube liini esindajana