EHKAS –  Eesti hobuse eest

Uudiskiri august 2022

Fotol: ANTSUKE, s. 01.05.2020, täkk, hall, i. Aksel, e. Tüdruk, ei. Tukker, kasv. Maris Marus ja om. Maarika Vahter

EESTI TÕUGU HOBUSTE MV TAKISTUSSÕIDUS JA KOOLISÕIDUS

Eesti Tõugu hobuste MV toimub sellel aastal Valgeranna tallis, Pärnumaal!
Kõigist MV klassidest toimub LIVE ülekanne OHO TV vahendusel!
OSALEMA ON OODATUD KÕIK EESTI TÕUGU HOBUSED, KES ON KANTUD EHS või EHKAS TÕURAAMATU PÕHIOSSA või REGISTRI OSSA A!
TAKISTUSSÕIDU JUHEND: https://ratsanet.ee/events/2629
KOOLISÕIDU JUHEND: https://ratsanet.ee/events/3368

TÄKKUDE VÄRVUSTESTIDE TULEMUSED

Eelmise aasta Täkkude Aastanäitusel 2021 sai kõigilt osalenud EHKASe täkkudelt võetud värvustestideks proovid. Tulemused on nüüd Ingrid Randlahti poolt kokku pandud ning on loetavad siin: http://eestihobu.ee/uncategorized/takkude-varvused/

PIIRKONDLIKUD NOORHOBUSTE ÜLEVAATUSED

08-09.08 toimusid piirkondlikud noorhobuste ülevaatused Valga- ja Võrumaal. Protokoll koos piltide ja kirjeldustega on loetavad SIIN

VÕISTLUSTE KUU KOKKUVÕTE

Kokkuvõte augustis võistelnud ja häid kohti saavutanud eesti tõugu hobuste kohta. Kuna osalejaid on palju, siis oleme välja toonud ratsanikud ja hobused, kes saavutavad kohti 1-20.

TAKISTUSSÕIT

06.08 – Arma Takistussõit & Lääne-Virumaa MV
Klass 1a – 75cm Lääne-Virumaa “Väike klass”
Katariina Ree ja VIPLA – 0 / 43,86 / 0 / 36,04 – I koht
Airika Alavere ja VEGAS – 0 /46,06 / 0 / 39,06 – III koht
Katrina Kallaste ja ALEX FILED – 0 / 46,59 / 0 / 39,36 – 4. koht
Anna-Lotta Kütt ja ALEX FIELD – 0 / 44,97 / 0 / 39,63 – 5. koht
Aurelia Matikainen ja VIISA – 0 / 46,03 / 0 / 40,08 – 6. koht
Käroli Dreimann ja VEGAS – 2 / 51,19 – 10. koht

Klass 1b – 75cm Avatud
Ann Mirt Korman ja VIIROK – 0 / 39,94 / 0 / 35,81 – I koht

Klass 2 – 80cm Avatud
Aurelia Matikainen ja VIISA – 8 / 74,66 – III koht
Ann Mirt Korman ja VIIROK – 8 / 78,68 – 4. koht

06-07.08 – Juurimaa takistussõit / Suvise Ponikarika VI etapp
Klass 1 – 70cm Ponikarika “Algajad”
Erle Lee Liukkenen ja AMERIGO – 0 / 49.91 – 6. koht
Lota Mii Pesti ja ELKUR – 0 / 57.39 – 12. koht
Getter Innos ja RUUBEN – 4 / 56.30 – 16. koht
Brita Salundi ja REESIA – 4 / 62.60 – 18. koht
Marian Ly Mitt ja TOHTRI EHE – 12 / 65.83 – 20. koht

Klass 2b – 80cm Ponikarika “Väike Ring”
Laura Miia Varik ja TUKIT – 0 / 45.70 – I koht
Lota Mii Pesti ja ELKUR – 0 / 53.42 – 8. koht
Erle Lee Liukkenen ja AMERIGO – 0 / 54.10 – 10. koht
Brita Salundi ja REESIA – 0 / 62.48 – 16. koht
Berit Tilk ja TANTE – 4 / 47.23 – 19. koht
Marleen Paevere ja TUKIT – 4 / 48.33 – 20. koht

Klass 2c – 80cm Avatud
Johanna Mirell Tamm ja RESITA – 0 / 55.03 – 6. koht
Merlin Erm ja RAVIOOLA – 0 / 59.74 – 0 / 59.74 – 10. koht

Klass 3a – 90cm Avatud
Grete Triisa ja ROKIT – 0 / 46.33 – I koht
Mia Maarja Tali ja ARTHUR – 0 / 55.24 – III koht
Annina Männiksaar ja ARTHUR – 4 / 49.68 – 14. koht

Klass 3b – 90/95cm handicap Ponikarika “Keskmine Ring”
Heidi Murel ja VERMUT II – 0 / 47.62 – I koht

Klass 4a – 105/110cm handicap Ponikarika “Suur Ring”
Heidi Murel ja VERMUT II – 8 / 63.81 – III koht
Grete Triisa ja ROKIT – 12 / 76.02 – 5. koht

Klass 6a – 75/85cm handicap Eesti tõugu hobused
Annina Männiksaar ja ARTHUR – 0 / 44.92 – I koht
Hanna Vainlo ja VEKSEELIA – 0 / 44.95 – II koht
Eneli Pähkel ja ANNA – 0 / 47.39 – III koht
Emma Erin Meri ja REHTO – 0 / 48.05 – 4. koht
Mia Maarja Tali ja ARTHUR – 0 / 48.10 – 5. koht
Karola Teniste ja RIISIKAS – 0 / 53.87 – 6. koht
Karola Alder ja REHTO – 0 / 56.96 – 7. koht
Roosi Muru ja VOLLI – 0 / 63.33 – 8. koht
Mari Väli ja RANNAPIIGA – 0 / 66.86 – 9. koht
Grete Triisa ja ROKIT – 4 / 43.53 – 10. koht
Lota Mii Pesti ja ELKUR – 4 / 49.22 – 11. koht
Tuuli Täht ja VOLLI – 4 / 53.24 – 12. koht
Nenna Luise Mahlak ja ROSEMARIE TEA – 4 / 55.21 – 13. koht
Annabel Aruksaar ja RUUDI-RIKS – 8 / 49.26 – 14. koht
Börte Marii Vanikov ja RUUDI-RUU – 8 / 52.34 – 15. koht
Ketrin Kärg ja VIKSEN – 8 / 55.01 – 16. koht
Kessu Kalbus ja EBEELE – 12 / 60.93 – 17. koht
Sandra Soomre ja ROSELLA – 12 / 64.64 – 18. koht
Lara Loorits ja RUUDI-RIKS – 16 / 71.83 – 19. koht

Klass 6b – 80cm Avatud
Lota Mii Pesti ja ELKUR – 4 / 49.22 – 18. koht

Klass 7 – 90/100cm handicap Avatud
Grete Triisa ja ROKIT – 4 / 55.60 – 16. koht

12-14.08 – EMV & Harrastajate ja Amatööride MV
SP poniratsanike EMV kompleksarvestus
Heidi Murel ja VERMUT II – 12kp – 5. koht
Elly-Marie Hermlin ja ROSEN – 14,5kp – 7. koht
Elisabeth Palm ja ALVAR – 18kp – 8. koht
Grete Triisa ja ROKIT – 26kp – 12. koht

20.08 – Reinu Kapp & Saaremaa MV
Klass 1 – 70cm Avatud
Grete-Maria Otsa ja RED ROSE – 0 / 59,00 – I koht
Mari Väli ja RANNAPIIGA – 0 / 72,37 – II koht
Isabella Kuusk ja ETOILE – 0 / 73,19 – III koht
Angela Leppik ja VENEETSIA – 0 / 74,62 – 5. koht
Kelly Lepisto ja ESTIA – 0 / 77,90 – 6. koht
Anni Toomsalu ja TRALLA – 1 / 86,91 – 8. koht
Roosi Muru ja VENEETSIA – 4 / 80,25 – 10. koht
Elenor East ja RHEA – 4 / 83,00 – 12. koht
Isabel Rebase ja ESTIA – 8 / 59,94 – 13. koht
Karmen Udeküll ja ENNA – 8 / 71,72 – 15. koht
Danii Marii Sillamägi ja VALLI – 8 / 77,91 – 16. koht
Mirtel Paimre ja RHEA – 9 / 84,44 – 18. koht
Kairi Lonks ja EMILIA – 11 / 110,47 – 19. koht
Kessu Hollo ja ENNA – 12 / 76,72 – 20. koht

Klass 2 – 80cm Avatud
Angela Leppik ja REVAAL – 65 / 61,90 – I koht
Veroonika Saarma ja VIRSIK – 65 / 64,06 – III koht
Tuuli Täht ja VOLLI – 65 / 64,31 – 4. koht
Victoria Mets ja APSIS – 56 / 58,66 – 12. koht
Anni Toomsalu ja TRALLA – 55 / 67,12 – 14. koht
Grete-Maria Otsa ja RED ROSE – 53 / 65,57 – 15. koht
Erika Eding ja VALLI – 47 / 94,66 – 17. koht
Nenna Luise Mahlak ja ROSEMARIE TEA – 44 / 59,97 – 18. koht

Klass 3 – 90/100cm handicap Avatud
Emma Erin Meri ja REHTO – 0 / 71,41 / 0 / 36,75 – III koht
Veroonika Saarma ja VIRSIK – 4 / 67,81 – 10. koht
Emma Erin Meri ja REVAAL – 4 / 68,78 – 11. koht
Angela Leppik ja REHTO – 4 / 70,85 – 13. koht
Roosi Muru ja VOLLI – 12 / 90,66 – 17. koht
Victoria Mets ja APSIS – 16 / 69,13 – 18. koht

20-21.08 – Niitvälja takistussõit / Suvise Ponikarika finaal
Klass 1a – 75cm Ponikarika “Algajad”
Getter Innos ja RUUBEN – 0 / 65.03 / 0 / 34.88 – 6. koht
Brita Salundi ja REESIA – 0 / 56.66 / 4 / 34.91 – 7. koht

Klass 1b – 70/80cm handicap Avatud
Abigail Lomp ja TESKO – 0 / 51.10 – 12. koht
Heili Alljärv ja RIHANNA – 0 / 53.69 – 15. koht

Klass 2b – 85cm Ponikarika “Väike Ring”
Heili Alljärv ja RIHANNA – 0 / 58.78 / 0 / 33.41 – 5. koht
Rebeca Veskis ja VAPPER – 0 / 55.57 / 0 / 36.04 – 6. koht
Raili Rifk ja REIJO – 0 / 52.12 / 0 / 39.41 – 7. koht
Hanelle Hübbe ja TUKIT – 0 / 56.12 / 4 / 32.68 – 8. koht
Mariandra Rõõmusaar ja RESITA – 0 / 55.69 / 4 / 34.56 – 10. koht
Marleen Paevere ja TUKIT – 0 / 52.97 / 4 / 34.84 – 11. koht
Laura Miia Varik ja VIVALDI – 0 / 48.22 / 8 / 32.81 – 14. koht
Johanna Mirell Tamm ja RESITA – 0 / 62.22 / 12 / 53.13 – 15. koht
Karita Beilmann ja RETRO – 4 / 57.28 – 19. koht
Brita Salundi ja REESIA – 4 / 60.07 – 20. koht

Klass 3a – 95/100cm handicap Ponikarika “Keskmine Ring”
Heidi Murel ja VERMUT II – 0 / 71.85 / 4 / 33.15 – II koht

Klass 3b – 90/100cm Avatud
Laura Miia Varik ja VIVALDI – 0 /53.13 – I koht
Kristina Hirtentreu ja VERITAS – 0 /59.85 – 4. koht
Grete Triisa ja ROKIT – 0 / 61.31 – 5. koht
Karita Beilmann ja RETRO – 4 / 51.03 – 15. koht
Abigail Lomp ja TESKO – 4 / 70.84 – 15. koht

Klass 4 – 105/110cm handicap Ponikarika “Suur Ring”
Heidi Murel ja VERMUT II – 4 / 63.19 – 4. koht
Grete Triisa ja ROKIT – 36 / 103.17 – 7. koht

Klass 5 – 90/100cm handicap Avatud
Heidi Murel ja VERMUT II – 4 / 53.56 – 16. koht

27-28.08 – Ruila Suvi 2022
Klass 1 – 90cm Avatud
Martina Juhansoo ja VIVALDI – 0 / 57.08 – 7. koht
Raili Rifk ja REIJO – 0 / 54.03 – 13. koht

Klass 3 – 110cm Avatud
Martina Juhansoo ja VIVALDI – 0 / 42.43 / 0 / 28.24 – 7. koht

Klass 6 – 100cm Avatud
Heidi Murel ja VERMUT II – 0 / 60.61 – I koht

KOOLISÕIT

07.08 – Arma Koolisõit & Lääne-Virumaa MV & Talendijahi IX etapp
Klass1 – Skeem ABC2 Talendijaht (U14)
Liisa Mägi ja AMIGO-ARMA – 67.857% – 4. koht

Klass 2 – Skeem ABC1 LV MV U16 vanusele
Nele Pakk ja RÜGAVIINA – 74.524% – II koht
Emily Valgepea ja RAUDNE – 69.286% – 6. koht
Liisa Mägi ja AMIGO-ARMA – 67.619% – 9. koht
Erle Lee Liukkenen ja AMERIGO – 65.238% – 12. koht

Klass 3 – Skeem ABC1 Avatud
Kaisa Liisi Kangur ja RUXEL – 71.667% – III koht

Klass 4 – Skeem A1 LV “Keskmine Klass”
Kaisa Liisi Kangur ja RUXEL – 67.237% – III koht
Auli-Mirtel Vihlver ja ARAGON – 64.290% – 6. koht

Klass 5 – Skeem A1 EHS sari
Kadri Kullerkupp ja RAUDNE – 72.763% – I koht
Emmamarie Marleen Talivee ja RIPS – 66.316% – III koht
Emmamarie Marleen Talivee ja VIKO – 64.737% – 4. koht

Klass 6 – Skeem A3 X-Faktor (U16)
Carmen Sõlg ja RAMBO – 66.250% – 4. koht
Auli-Mirtel Vihlver ja ARAGON – 65.278% – 5.koht

Klass 8 – Skeem LK4/LR1 handicap LV “Kõrgem Klass”
Grete Laeks ja RÜÜTEL – 65.517% – II koht
Carmen SÕlg ja RAMBO – 60.690% – 6. koht

Klass 11 – Skeem LK4 EHS sari
Grete Laeks ja RÜÜTEL – 67.037% – I koht
Paula Johanna Vilu ja VOORE AMADOR – 61.389% – III koht
Emmamarie Marleen Talivee ja RIPS – 60.186% – 4 koht
Emmamarie Marleen Talivee ja VIKO – 59.167% – 5. koht

20.08 – Tartu Linna Poniratsanike MV / Tartu Valla Laste MV
Klass 1 – Skeem ABC1
Lotta Valter ja VIIKING – 67.632% – III koht

Klass 2 – Skeem ABC1
Egle Väljamäe ja ANELLA – 69.643% – II koht
Karmen Kivistik ja ROVER – 67.262% – 6. koht
Leene Kornel ja VIIKING – 64.643% – 9. koht
Britta Saluse ja VIIKING – 64.286% – 11. koht
Kaira Kruusaauk ja ADEELE – 63.691% – 12. koht

Klass 3 – Skeem ABC2
Karmen Kivistik ja ROVER – 69.167% – III koht
Kristin Sütt ja ANELLA – 68.810% – 5. koht
Kaira Kruusaauk ja ADEELE – 65.119% – 12. koht
Nora Juhanson ja VELLA – 64.167% – 13. koht
Kimily Lepp ja VELLA – 62.619% – 14. koht

Klass 4 – Skeem ABC2
Doris Mia Tamkivi ja ALGUS – 69.286% – I koht
Karoliine Tihhomirov ja TERONA – 64.762% – 6. koht

Klass 5 – Skeem A2
Doris Mia Tamkivi ja ALGUS – 65.978% – 4. koht
Vanessa Vagner ja VAASA – 63.750% – 8. koht
Karoliine Tihhomirov ja TERONA – 63.069% – 9. koht

Klass 6 – Skeem LK1
Vanessa Vagner ja VAASA61.250% – III koht

21.08 – Pallase koolisõit/ Pavo harrastajate sarja III etapp/ Talendijahi finaal
Klass 7 – Skeem ABC2 Harrastajad
Anne-Marie Luik ja AISA – 66.310%- II koht

Klass 8 – Skeem ABC2 Talendijaht
Egle Väljamäe ja ANELLA – 68.214% – 6. koht
Elisabeth Seene ja ROSAMUNDE – 61.048% – 18. koht

Klass 9 – Skeem A3 X-Faktor (U16)
Auli-Mirtel Vihlver ja ARAGON – 63.250% – 6. koht
Elisabeth Seene ja ROSAMUNDE – 56.389% – 8. koht

Klass 10 – Skeem LK4 Tulevikutähed
Laurel Allekõrs ja RANT – 69.630% – I koht

Klass 11 – Skeem LP3 Poniratsanikud
Laurel Allekõrs ja RANT – 68.858% – I koht

Klass 12 – Skeem LK4 Avatud
Lisette Kivro ja RAMBO – 65.371% – 8. koht
Carmen Sõlg ja RAMBO – 63.241% – 9. koht

Klass 14 – Skeem A1 Avatud
Kaisa Liisi Kangur ja RUXEL – 65.527% – 7. koht

RAKENDISPORT

25-28.08 – CAI3*-H1/P1 / CAI2*-H1/H2/P1/P2 / CAI1*-H1/P1 & Koceni Karikas 2022
Klass 1 – Keskmine (skeem FEI 2* HP1 + maraton (5 takistust)) + koonus (+30)) | CAN
Pille-Riin Viilup ja RISTIK – 126,32 / 57,02 / 69,30 / 0,00 – I koht

Klass 2 – Keskmine (skeem FEI 1*B + maraton (4 takistust) + koonus (+30)) | CAN
Riina Rõa ja RAFFAELLO – 118,19 / 59,07 / 55,39 / 3,73 – I koht

KOLMEVÕISTLUS

05-07.08 – Kose Suvi & Seenioride EMV
Klass 3 – CCN 80 (3V test ABC2+ kross 80 cm + TS 85 cm) Avatud
Anette Eylandt ja TEMBU – 46,2kp – 17. koht

21.08 – Minikarikas 2022 Finaal
Klass 1 – CCN 70 (3V test ABC2 + TS 75 cm + kross 70 cm) – Avatud klass (Minikarika arvestus)
Brenda Raid ja TOHTRI EMMA – 35,9kp – 8. koht
Anette Eylandt ja TEMBU – 38,9kp – 11. koht
Lisette Eylandt ja VILE – 64,4kp – 20. koht

27.08 – Niitvälja Sügis ja Juunioride EMV
Klass 1 – Avatud | CCN 80 (3V test ABC2 + TS 85 cm + kross 80 cm)
Anette Eylandt ja TEMBU – 35,6kp – III koht

KESTVUSRATSUTAMINE

27.08 – Arma kestvusratsutamine & Poniratsanike EMV
Klass 1 – Poniratsanime EMV
Karoli Kanarbik ja EMMANUELLE – 03:52:40 – 7. koht

Klass 2 – Kiirus ja I kvalifikatsioon
Liisa Mägi ja ENERGIA – 05:14:09 – 7. koht
Anete Kereme ja TORMITUUL-ARMA – 05:18:50 – 8. koht