EHKAS –  Eesti hobuse eest

Uudiskiri juuni 2021

Carmen Peussa ja Voore Roonin

NOORHOBUSTE PIIRKONDLIKUD ÜLEVAATUSED

28.05 toimus piirkondlik noorhobuste ülevaatus Harjumaal – protokoll koos piltide ja kirjeldustega on leitav SIIN

VÕISTLUSTE KUU KOKKUVÕTE

Kokkuvõte mais võistelnud ja häid kohti saavutanud eesti tõugu hobuste kohta. Kuna osalejaid on palju, siis oleme välja toonud ratsanikud ja hobused, kes saavutavad kohti 1-20.

TAKISTUSSÕIT

05.06 – Pärna Suvi & Tartumaa Meistrid 2021 II etapp
Klass 1 – 70cm Avatud
Maris Barkala ja VELLA – 0 / 51,06 – I koht
Mirell Helemäe ja TERONA – 0 / 52,07 – II koht
Oskar Muul ja TARAPITA – 0 / 56,16 – 6. koht
Eliise Saarepera ja RIMMU- 0 / 61,09 – 14. koht

Klass 2 – 90cm Avatud
Carmen Visnapuu ja RIO – 4 / 69,53 – 19. koht

05-06.06 – Niitvälja takistussõit & Suvine Ponikarikas 2021 III etapp
Klass 1b – 70cm Mini Cup’i “Algajad”
Mariandra Rõõmusaar ja RESITA – 0 / 61,35 / (6,8) – 4. koht
Hanna-Liisa Ervin ja TANTE – 0 / 67,28 / (6,8) – 4. koht
Heili Alljärv ja RESITA – 0 / 64,97 / (6,55) – 8. koht
Marian Ly Mitt ja TOHTRI EHE – 0 / 59,60 / (6,5) – 9. koht
Reya Soontalu ja TOHTRI EHE – 0 / 65,16 / (6,35) – 11. koht
Johanna Mirell Tamm ja RIHANNA – 0 / 63,97 / (6,3) – 12. koht
Meribel Piirak ja VAPPER – 0 / 58,15 / (6,1) – 16. koht
Marie Mirtel Tedremäe ja RENESMEE – 4 / 72,46 / (6,95) – 19. koht
Karola Teniste ja RIISIKAS – 4 / 69,03 / (6,25) – 20. koht

Klass 2a – 80cm Ponikarika “Väike Ring”
Mia Karuse ja RIIMU – 0 / 65,76 / (7,8) – 6. koht
Marii Parve ja ELKUR – 0 / 60,43 / (7,0) – 14. koht
Birgit Hein ja ARTEMON – 0 / 60,45 / (6,8) – 17. koht

Klass 2b – 80cm Harrastajad
Kristina Hirtentreu ja VERITAS – 8 / 61,80 – 19. koht

Klass 3 – 90/95cm handicap Ponikarika “Keskmine Ring”
Grete Triisa ja ROKIT – 0 / 54,49 – III koht
Karita Beilmann ja RETRO – 0 / 55,90 – 4. koht
Bärbel Balodis ja TIIGER – 0 / 70,10 – 10. koht
Hanna Vainlo ja VEKSEELIA – 4 / 56,46 – 12. koht
Marii Parve ja ELKUR – 4 / 61,63 – 18. koht
Emmamarie Marleen Talivee ja VIKO – 4 / 63,28 – 19. koht

Klass 4 – 100/105 handicap Ponikarika “Suur Ring”
Karita Beilmann ja RETRO – 0 / 52,03 – I koht
Grete Triisa ja ROKIT – 0 / 56,00 – 4. koht
Elly-Marie Hermlin ja ROSEN – 0 / 58,20 – 6. koht
Elisabeth Palm ja ALVAR – 0 / 71,09 – 8. koht
Hanna Vainlo ja VEKSEELIA – 4 / 67,78 – 12. koht

06.06 – Nuiamäe juuni võistlus 2021
Klass 1 – juhtimisrada
Karoliina Vähi ja TOHTRI EDEMUS – I koht
Kirke Saksaniit ja TOHRI EDEMUS – I koht

Klass 2 – 60cm
Renelii Lauri ja VILE – 0 / 74,85 – II koht

Klass 3 – 80cm
Renelii Lauri ja VILE – 12 / 91,15 – 9. koht

10-13.06 – Maria Kevad Takistussõidus ja CHI Pärnu 2021: CSI2*/CSIYH1*
Klass 3 – 105 cm Avatud
Elly-Marie Hermlin ja ROSEN – 0 / 61,25 – 6. koht

Klass 5 – 105cm Avatud
Elly-Marie Hermlin ja ROSEN – 0 / 47,72 / 0 / 26,02 – 5. koht

Klass 7 – 80cm EHS sarja klass 1
Karita Beilmann ja RETRO – 0 / 40,99 – I koht
Birgit Adler ja VAPPER – 0 / 41,74 – II koht
Annabel Aruksaar ja TRIKK – 0 / 44,41 – III koht
Merlin Erm ja RAVIOOLA – 0 / 48,06 – 4. koht
Lisanna Nõlvak ja TESKO – 0 / 48,56 – 5. koht
Mona Johanson ja RIIDA – 0 / 53,84 – 6. koht
Heti Anett Aksalu ja VAKANTS – 0 / 56,61 – 7. koht
Bärbel Balodis ja TIIGER – 4 / 51,71 – 8. koht
Birgit Adler ja VIVALDI – 4 / 52,68 – 9. koht
Mari Väli ja TÄHEKE – 4 / 61,66 – 10. koht
Tuulika Väli ja TÄHEKE – 4 / 69,36 – 11. koht
Merlin Erm ja RESITA – 4 / 70,32 – 12. koht
Kati Meigo ja RUTS – 4 / 55,06 – 13. koht
Carmen Peussa ja VOORE ROONIN – 4 / 61,25 – 14. koht
Karola Piirak ja TUKIT – 12 / 62,34 – 15. koht
Nete Liis Kapral ja TOORI – 16 / 65,01 – 16. koht
Heleriin Lopp ja ESTIA – 16 / 85,70 – 17. koht
Annabell-Maria Kuusikmaa ja ESTIA – 18 / 78,16 – 18. koht

Klass 8a – 90cm EHS sarja klass 2
Grete Triisa ja ROKIT – 0 / 55,68 – I koht
Bärbel Balodis ja TIIGER – 0 /64,87 – 4. koht
Kati Meigo ja RUTS – 0 / 72,52 – 5. koht
Annabel Aruksaar ja TRIKK – 0 / 58,,4 – 6. koht
Karita Beilmann ja RETRO – 4 / 61,47 – 7. koht
Birgit Adler ja VIVALDI – 4 / 61,47 – 7. koht
Merlin Erm ja RAVIOOLA – 4 / 64,54 – 9. koht
Mona Johanson ja RIIDA – 4 / 66,36 – 10. koht
Lisanna Nõlvak ja TESKO – 4 / 68,91 – 11.koht
Birgit Adler ja VAPPER – 8 / 59,54 – 12. koht
Heti Anett Aksalu ja VAKANTS – 8 / 73,41 – 13. koht

Klass 8b – 90cm Poniratsanikud
Karola Piirak ja TUKIT – 8 / 69,07 – 12. koht

Klass 9b – 105/110cm handicap Poniratsanikud
Elly-Marie Hermlin ja ROSEN – 0 / 61,45 – I koht
Grete Triisa ja ROKIT – 8 / 65,68 – 5. koht
Elisabeth Palm ja ALVAR – 8 / 73,58 – 7. koht

12.06 – Ecu Derby
Klass 1 – 70cm Avatud
Oskar Muul ja TARAPITA – 0 / 55,97 – II koht

Klass 2 – 90cm Avatud
Lisette Eylandt ja VERMUT II – 0 / 56,15 – I koht

Klass 3 – 100cm Avatud
Lisette Eylandt ja VERMUT II – 4 / 63,75 – 10. koht

13.06 – Arma Takistussõit
Klass 1 – 80cm
Emmamarie Marleen Talivee ja RIPS – 0 / 47,5 / 0 / 34,44 – 7. koht
Marie Mirtel Tedremäe ja RENESMEE – 0 / 50,81 / 0 / 36,87 – 9. koht

Klass 2 – 90cm
Emmamarie Marleen Talivee ja RIPS – 0 / 66,06 – 4. koht

Klass 3 – 100cm
Mia Karoli Talvoja ja VIISA – 8 / 32,81 – 7. koht

19.06 – Ihaste Suvekarikas Takistussõidus / Tartumaa Meistrid 2021 III etapp
Klass 1 – 70cm
Vanessa Vassiljeva ja VELLA – 0 / 41,26 – 4. koht
Hanna Vainlo ja VEKSEELIA – 0 / 44,78 – 9. koht
Merilin Kirsipuu ja RIBURVÄNT – 0 / 49,25 – 18. koht

19.06 – Saaremaa Suvekarikas I etapp
Klass 1 – 75cm Avatud
Lill Kagadze ja ROYAL HARRI – 0 / 56,88 – II koht
Mirjam Paimre ja RED ROSE – 0 / 57,82 – III koht
Karmen Udeküll ja REVAAL – 0 / 60,81 – 4. koht
Veroonika Saarma ja VIRSIK – 0 / 69,56 – 8. koht
Kairi Lonks ja VOLLI – 4 / 61,34 – 11. koht
Miina-Eliise Udeküll ja VAKANTS – 4 / 62,84 – 12. koht
Emma Erin Meri ja REHTO – 4 / 66,28 – 13. koht
Victoria Mets ja APSIS – 8 / 66,32 – 19. koht

Klass 2 – 90cm Avatud
Lill Kagadze ja ROYAL HARRI – 0 / 55,60 – I koht
Helisa Tartu ja ERIKSON – 4 / 50,78 – 9. koht
Miina-Eliise Udeküll ja VAKANTS – 4 / 66,28 – 10. koht
Kairi Lonks ja REHTO – 4 / 67,18 – 11. koht
Kairi Lonks ja VOLLI – 4 / 68,65 – 12. koht
Karmen Udeküll ja REVAAL – 5 / 72,75 – 13. koht
Heti Anett Aksalu ja RED ROSE – 8 / 64,00 – 15. koht

Klass 3 – 100cm Avatud
Helisa Tartu ja ERIKSON – 16 / 72,03 – 12. koht

19.06 – Kildu Juunikarikas TS 2021
Klass 1 – juhtimisrada
Karoliina Vähi ja TOHTRI EDEMUS – I koht
Kendra Mälk ja TOHTRI EDEMUS – I koht

Klass 2 – 60/70cm Avatud
Eneli Pähkel ja ANNA – 0 / 54,22 – II koht
Mariandra Rõõmusaar ja RESITA – 0 / 63,31 – 7. koht
Kati Raima ja VIKSEN – 0 / 69,06 – 12. koht

Klass 3 – 80cm
Eneli Pähkel ja ANNA – 0 / 52,52 – I koht
Merlin Erm ja RAVIOOLA – 0 / 54,56 – II koht
Mariandra Rõõmusaar ja RESITA – 4 / 64,80 – 4. koht
Kati Raidma ja VIKSEN – 4 / 65,84 – 5. koht
Eleriin Lillemets ja AMBUR – 4 / 72,25 – 6. koht
Elenora Lillemets ja AMBUR – 8 / 58,41 – 7. koht

19.06 – Keskküla Karikas 2021
Klass 1 – 50-60cm
Clara Clemencet ja AATON – 0kp

Klass 2 – 70cm
Martina Juhansoo ja VIVALDI – 0 / 45,70 – III koht
Laura Leinus ja TOHTRI EHE – 0 / 48,30 – 6. koht
Clara Clemencet ja AATON – 0 / 49,11 – 7. koht
Marian Ly Mitt ja TOHTRI EHE – 0 / 58,34 – 16. koht

Klass 3 – 80cm
Lisette Eylandt ja VERMUT II – 0 / 43,48 – I koht
Karita Beimann ja RETRO – 0 / 43,79 – II koht
Martina Juhansoo ja VIVALDI – 0 / 47,85 – 5 koht
Natali Teesalu ja TESKO – 0 / 50,66 – 6. koht
Reya Soontalu ja TUKIT – 0 / 52,97 – 7. koht
Renelii Lauri ja VILE – 0 / 63,93 – 14. koht
Eneli Pähkel ja ANNA – 4 / 53,59 – 16. koht

Klass 4 – 90-100cm
Natali Teesalu ja TESKO – 65 / 65,36 – II koht
Karita Beilmann ja RETRO – 65 / 71,27 – 4. koht
Lisette Eylandt ja VERMUT II – 52 / 48,02 – 6. koht

20.06 – Madise Talli Takistussõit
Klass 1 – Juhtimisrada
Laureen Tooming ja KARDO – 0kp – I koht
Loore Eesmäe ja RUBUS – 4kp – II koht
Erle Lee Liukkenen ja AMRIGO – 8kp – III koht

Klass 2 – 60/70cm handicap
Anna-Lotta Kütt ja ALEX FIELD – 1,10,31 – 6. koht
Laureen Tooming ja KARDO – 1,12,48 – 9. koht
Rebeka Ivanov ja RUBUS – 1.23.96 4kp – 20. koht

26-27.06 – Ruila Derby 2021 / ESHKS NH sarja III etapp / Suvine Ponikarikas 2021 IV etapp (Suur ring)
Klass 7 – 105/110cm handicap Ponikarika “Suur Ring”
Elly-Marie Hermlin ja ROSEN – 0 / 52,07 / 0 / 29,62 – II koht
Grete Triisa ja ROKIT – 0 / 49,38 / EL – 7. koht

KOOLISÕIT

04-06.06 – Maria Kevad Koolisõidus / Talendijaht IV etapp / EHS sarja I etapp
Klass 1 – Skeem A2
Helina Täht ja APSIS – 60,068% – 19. koht
Kati Marii Sarb ja TARSON – 59,500% – 20. koht

Klass 6 – Skeem ABC1
Helina Täht ja APSIS – 66,190% – 4. koht

D06 – CDIP – Team Competition Test Ponies
Maria Mägi ja RAIGO – 63,666% – 7. koht

Klass D11 – CDIP – Individual Competition Test Ponies
Maria Mägi ja RAIGO – 63,054% – 8. koht

Klass D20 – CDIP – Freestyle Test Pony Riders
Maria Mägi ja RAIGO – 66,842% – 7. koht

12.06 – Vääna juuni koolisõit 2021 / Noorratsanike karika I etapp
Klass 1 – Skeemid NH4A/NH5A
Annika Tiits ja LISETTRE – 71,000% – 6. koht

Klass 3 – Skeem ST2
Lisel Krauser ja TARSON – 67,526% – 19. koht

Klass 4 – Skeem ABC1
Carmen Spirka ja RESULLER – 64,405% – 10. koht
Carolin Kaskla ja RESULLER – 64,048% – 11. koht
Katariina Petermann ja TANTE – 62,714% – 19. koht

Klass 6 – Skeem A3
Krislin Punab ja VOORE RUFUS – 60,556% – 8. koht
Kerli Kollom ja VOORE RUFUS – 60,417% – 10. koht

13.06 – Ihaste Ratsakeskuse Koolisõidukarikas & Harrastajate Karikas 2021 II etapp
Klass 1 – Skeem ABC1 Avatud
Sofi Kurvits ja ANELLA – 69,286% – II koht
Liise Pau ja TARAPITA – 67,143% – 4. koht
Marilen Anijärv ja VELLA – 63,571% – 9. koht
Vanessa Vassiljeva ja VAASA – 63,095% – 10. koht
Maris Barkala ja VELLA – 60,952% – 14. koht
Anete Mirell Lauri ja VAASA – 58,095% – 16. koht

Klass 3 – Skeem ST2 Ratsakoolid
Vanessa Vagner ja ANELLA – 67,638% – 4. koht
Kristin Sütt ja ANELLA – 67,105% – 5. koht
Krete Siimsaare ja VELLA – 58,421% – 14. koht

19.06 – Madise Talli Koolisõt / Talendijaht V etapp
Klass 1 – Skeem ST1 Avatud
Rebeka Ivanov ja RUBUS – 70,833% – I koht
Loore Eesmäe ja RUBUS – 65,833% – 6. koht

Klass 2 – Skeem ABC2 Talendijah (U14)
Marie Reinula ja RESULLER – 65,952% – 8. koht
Triinu Edela ja VOORE RUFUS – 65,333% – 11. koht

Klass 3 – Skeem ABC2 Avatud
Gea Gross ja RAMBO – 74,762% – I koht
Mari-Lii Kullerkupp ja VOORE RUFUS – 67,143% – 5. koht
Annika Tiits ja LISETTRE – 66,190% – 7. koht

Klass 4 – Skeem A2 X-Faktor (U16)
Auli-Mirtel Vihlver ja ARAGON – 67,727% – III koht
Marta Lotta Lepisk ja RESULLER – 64,091% – 7. koht

Klass 5 – Skeem A2 Avatud
Auli-Mirtel Vihlver ja ARAGON – 68,409% – II koht
Gea Gross ja RAMBO – 67,727% – 4. koht
Eveliina Lepik ja RIISI – 59,614% – 8. koht

Klass 7 – Skeem LK1 Avatud
Darja Šunina ja RIISI – 57,500% – 7. koht

RAKENDISPORT

05-06.06 – Maria Kevad Rakendispordis
Klass 1 – Keskmine (skeem FEI 2*A + koonus (+25) + maraton (4 takistust)) Avatud
Pille-Riin Viilup ja RISTIK – 108,20 / 62,71 / 42,48 / 3,02 – I koht

Klass 2 – Madalam (skeem FEI 1*B + koonus (+35) + maraton (3 takistust)) Avatud
Laura Rea ja RAJA TEELE – 126,63 / 60,27 / 60,36 / 6,00 – I koht

KOLMEVÕISTLUS

27.06 – Niitvälja Karikas 2021
Klass 1 – Avatud | CCN 80 (3V test ABC1 + TS 85 cm + kross 80 cm)
Carmen Peussa ja VOORE ROONIN – 30,2kp – I koht
Heti Anett Aksalu ja RED ROSE – 48,1kp – 17. koht