EHKAS –  Eesti hobuse eest

Uudiskiri juuli 2021

Maria Kivisoo ja Laser

NOORHOBUSTE PIIRKONDLIKUD ÜLEVAATUSED

22.06 toimus piirkondlik noorhobuste ülevaatus Raplamaal, Voore Tallides – protokoll koos piltide ja kirjeldustega on leitav SIIN

AMAROK E044

08.06.2021 on ruunatud Ahti 228E liini täkk kõrbhiirja värvusega Amarok E044. Tema isa on hiirja värvusega Voore Astron E001 ja emaisa kõrvi värvusega Elkar 598E. Amarok on sündinud 2018. aastal. Tema kasvatajaks on Riina Säälik ja omanikuks Sandra Vaher. Amarok müüdi täkuna Saksamaale, kus kasutati teda ka aretuses ning järgmisel aastal on oodata varssasid.
2020. aastal osales ta EHKASe Aastanäitusel ja sai ajutise litsentsi.  Amarok on ilma märgatava võõrveresuse mõjuta tõutüüpiline eesti tõugu hobune. Sugutüüp väljendunud, täkulik. Raske kuiv pea, lai kukal, keskmine lõuapärade vahe, keskmise pikkusega kael, keskmine turi, kitsas rind, keskmine selg, pikk nimme ja libajas lühike laudjas. Piisava suurusega kabjad, lühikesed püstised sõrgatsid, toored randme- ja kannaliigesed. Esijalgade seis kitsas, tagajalgade seis harkvarbne, külgvaates saabeljalgne. Käik sirgjooneline, eest kitsas. Samm on piisava pikkusega, hea rütmiga ja töötab hästi läbi selja, aga kitsas. Traav on lai, vähese energiaga, selg jääb pingesse, tänu millele jääb ka eest seotuks. Galopp on hea rütmiga, tasakaalus, aktiivne ja ülesmäge impulsiga. Hüppel elastne, hea võimusega ja hea avamisega. 8. Tõutüüpiline, ilus, tasakaalukas, sportlik, hea liikumisega ja silmapaistvalt hea hüppetehnikaga noor täkk. Hästi väljendunud aborigeense hobuse tunnus “õlarist”.

VÕISTLUSTE KUU KOKKUVÕTE

Kokkuvõte mais võistelnud ja häid kohti saavutanud eesti tõugu hobuste kohta. Kuna osalejaid on palju, siis oleme välja toonud ratsanikud ja hobused, kes saavutavad kohti 1-20.

TAKISTUSSÕIT

03.07 – Pärna Karikas
Klass 1 – 70cm Avatud
Mirell Helemäe ja TERONA – 0 / 50.78 – II koht
Carmen Visnapuu ja RIO – 0 / 53.28 – III koht
Elise Ott ja TERONA – 0 / 54.28 – 4. koht
Sofi Kurvits ja ANELLA – 0 / 54.43 – 5. koht
Kristin Sütt ja ANELLA – 0 / 62.16 – 12. koht

Klass 2 – 90cm Avatud
Carmen Visnapuu ja RIO – 0 / 59.15 – I koht
Eliise Saarepera ja RIMMU – 4 / 65.44 – 13. koht

03.07 – Massu Suvi 2021
Klass 1 – 80cm Avatud
Annabel Aruksaar ja TRIKK – 0 / 44.72 – I koht
Martina Juhansoo ja VIVALDI – 0 / 47.50 – 4. koht
Annika Absalon ja VAPPER – 0 / 50.75 – 6. koht
Selena Mändsalu ja RINATINA – 0 / 54.65 – 13. koht
Karmen Udeküll ja REVAAL – 0 / 55.09 – 14. koht
Miina-Eliise Udeküll ja VAKANTS – 0 / 55.15 – 15. koht

Klass 2 – 90cm Avatud
Karita Beilmann ja RETRO – 0 / 49.47 – I koht
Annabel Aruksaar ja TRIKK – 0 / 51.69 – II koht
Martina Juhansoo ja VIVALDI – 0 / 58.62 – 6. koht
Miina-Eliise Udeküll ja VAKANTS – 0 / 61.81 – 8. koht
Luise Lotta Sarv ja RAFF – 0 / 63.47 – 11. koht

Klass 3 – 100cm Avatud
Karita Beilmann ja RETRO – 4 / 53.75 – 18. koht

03-04.07 – Perila Suvekarikas
Klass 1 – 60/70cm handicap Ponid
Meriliis Merevits ja RESITA – 0 / 60,18 – 5. koht
Maris Kangur ja ROFIINA – 0 / 60,47 – 7. koht
Marie Mirtel Tedremäe ja RENESMEE – 0 / 60,82 – 9. koht
Anne Kulp ja TALISMAN – 0 /53,79 – 12. koht
Hanna Vainlo ja VEKSEELIA – 0 / 53,69 – 13. koht
Marii Lisett Tedremäe ja RENESMEE – 0 / 52,22 – 14. koht

Klass 2 – 90cm Avatud
Hanna Vainlo ja VEKSEELIA – 0 / 50,00 / 0 / 30,50 – 6. koht
Lill Kagadze ja ROYAL HARRI – 0 / 55,11 / 0 / 34,81 – 18. koht

Klass 6 – 80cm Avatud
Annabel Aruksaar ja TRIKK – 0 / 44,69 – I koht
Sandra Hansar ja AVASTUS – 0 / 49,63 – 5. koht
Marii Parve ja ELKUR – 0 / 50,13 – 7. koht
Marie Sõnajalg ja AVASTUS – 0 / 52,75 – 10. koht
Selena Mändsalu ja RINATINA – 0 / 54,84 – 15. koht

Klass 7 – 100cm
Annabel Aruksaar ja TRIKK – 0 / 41,41 / 0 / 30,65 – II koht
Marii Parve ja ELKUR – 0 / 42,19 / 0 / 33,15 – 6. koht

04.07 – Arma Takistussõit
Klass 1 – 80cm Avatud EHS sarja Klass 1 arvestused
Ann Mirt Korman ja VIIROK – 0 / 56.37 / 0 / 36.00 – II koht
Emmamarie Marleen Talivee ja RIPS – 0 / 62.38 / 0 / 36.47 – III koht
Loona Mirt Sarv ja VIPLA – 0 / 60.38 / 0 / 36.53 – 4. koht

Klass 2 – 90cm Avatud EHS sarja Klass 2 arvestused
Mia Karoli Talvoja ja VIISA – 0 / 55.37 – II koht
Emmamarie Marleen Talivee ja RIPS – 0 / 59.53 – 6. koht
Emmamarie Marleen Talivee ja VIKO – 4 / 65.97 – 13. koht

Klass 3 – 100cm Avatud , EHS sarja Klass 3 arvestused
Emmamarie Marleen Talivee ja VIKO – 4 / 43.22 – 4. koht
Mia Karoli Talvoja VIISA – 4 / 44.78 – 5. koht

04.07 – Paemurru Karikas 2021
Klass 1 – juhtimisparkuur
Anabel Ivask ja TORNAADA – I koht
Laana Mändul ja AMIGO – I koht
Carmel Tamm ja ARTILON – I koht
Lydia Johanna Raudsepp ja EEDEL – I koht
Anett Vilberk ja AMIGO – I koht

Klass 2a – 60cm puhtus-kiirus Eesti tõugu hobustele
Jessica Kolesov ja ARTHUR – 0 / 44,34 – I koht
Renelii Lauri ja VILE – 0 / 46,31 – II koht
Heili Alljärv ja RESITA – 0 / 47,90 – III koht
Carmel Tamm ja ARTILON – 0 / 49,53 – 4. koht
Kendra Loose ja REVILLA – 0 / 51,75 – 5. koht
Kattri Pärn ja TIRION – 0 / 56,00 – 6. koht
Nete Liis Kapral ja TOORI – 0 / 56,34 – 7. koht
Anabel Ivask ja EEDEL – 0 / 59,78 – 8. koht
Noora Reinsalu ja TOORI – 4 / 50,47 – 9. koht
Kristina Lagrekül ja AMIGO – 4 / 57,28 – 10. koht
Eeva Trellmann ja RIHANNA – 8 / 49,41 – 11. koht
Mariandra Rõõmusaar ja RESITA – 8 / 49,91 – 12. koht
Brigitta Medvedski ja RATTUS – 8 / 68,53 – 13. koht

Klass 3a – 80cm puhtus-kiirus eesti tõugu hobustele EHKASi eriarvestus
Jessica Kolesov ja ARTHUR – 0 / 49,29 – I koht
Karola Teniste ja RIISIKAS – 4 / 46,22 – II koht
Renelii Lauri ja VILE – 4 / 48,50 – III koht
Merlin Erm ja RAVIOOLA – 4 / 50,63 – 4. koht
Eeva Trellmann ja RIHANNA – 4 / 52,62 – 5. koht
Anabel Ivask ja EEDEL – 4 / 62,28 – 6. koht
Carmel Tamm ja ARTILON / – 8 / 50,87 – 7. koht
Anette Eylandt ja ERROR – 8 / 54,58 – 8. koht
Kendra Loose ja REVILLA – 8 /60,68 – 9. koht
Kattri Pärn ja TIRION – 8 / 76,00 – 10. koht
Brigitta Medvedski ja RATTUS – 12 / 51,84 – 11. koht

Klass 4a – 100cm puhtus-kiirus eesti tõugu hobustele
Merlin Erm ja RAVIOOLA – 4 / 62,25 – I koht
Anette Eylandt ja ERROR – 4 / 69,87 – II koht

10-11.07 – Niitvälja takistussõit / ESHKS NH sarja IV etapp
Klass 1 – 80cm Avatud
Laura Leinus ja TUKIT – 0 / 42,03 – III koht
Lisanna Nõlvak ja TESKO – 0 / 44,47 – 6. koht
Mona Johanson ja RIIDA – 0 / 48,25 – 15. koht

Klass 2 – 90cm Avatud
Karita Beilmann ja RETRO – 0 / 45,03 – I koht
Hanna Vainlo ja VEKSEELIA – 0 / 51,47 – 8. koht
Lisanna Nõlvak ja TESKO – 0 / 55,96 – 12. koht

Klass 3 – 100/110cm handicap
Grete Triisa ja ROKIT – 0 / 56,85 – 8. koht
Elly-Marie Hermlin ja ROSEN – 0 / 58,75 – 9. koht

23.07 – 2. Eesti tõugu hobuste treeningpäev Tagadil
Klass 1 – 40cm
Liisa Kann ja ROSALINDE-SIGISMUNDE – 0 / 39,87 – I koht
Kati Raidma ja VIKSEN – 0 / 40,04 – II koht
Kati Raidma ja AMBUR – 0 / 40,35 – III koht
Susanne Kasema ja ROSAMUNDE-SIGISMUNDE – 0 / 47,38 – 4. koht
Ronja Riibe ja AURI – 0 / 49,72 – 5. koht
Annika Vaheoja ja EVER – 0 / 56,03 – 6. koht
Annika Tiits ja LISETTRE – 4 / 47,06 – 7. koht
Marleen Josepiine Rego ja ESTAR – 8 / 1,18,63

Klass 2 – 60cm
Kertu Eepold ja VIKO – 0 / 36,56 – I koht
Kati Raidma ja AMBUR – 0 / 40,47 – II koht
Reti Roos ja VIIROK – 0 / 40,59 – III koht
Johanna Peensalu ja RALLI – 0 / 42,41 – 4. koht
Kati Raidma ja VIKSEN – 0 / 43,91 – 5. koht
Karmel kõrge ja VIPLA – 0 / 46,09 – 6. koht
Annika Tiits ja LISETTRE – 4 / 42,44 – 7. koht
Marleen Ojaste ja RIKKUS – 4 / 56,15 – 8. koht
Anette Vihandi ja AURI – 8 / 58,22 – 9. koht

Klass 3 – 80cm
Riine Roos ja VIKO – 0 / 35,40 – I koht
Kertu Eepold ja VIPLA – 0 / 36,47 – II koht
Reti Roos ja VIIROK – 0 / 36,91 – III koht
Riine Roos ja RALLI – 0 / 39,97 – 4. koht

23-25.07 – Audruvis Champions Tour 2021
Klass 1a – 60cm
Martina Juhansoo ja VIVALDI – 0 / 37,95 – III koht
Annika Absalon ja VAPPER – 0 / 40,84 – 7. koht

Klass 1b – 80cm
Martina Juhansoo ja VIVALDI – 0 / 36,75 – I koht

Klass 6a – 60cm
Annika Absalon ja VAPPER – 4 / 43,53 – 11. koht
Martina Juhansoo ja VIVALDI – 5 / 66,10 – 14. koht

Klass 6b – 80cm
Karita Beilmann ja RETRO – 0 / 37,87 – I koht
Annika Absalon ja VAPPER – 0 / 44,44 – 11. koht

Klass 7 – 100cm
Karita Beilmann ja RETRO – 0 / 24,37 / 0 / 29,72 – 4. koht

Klass 11a – 60cm
Martina Juhansoo ja VIVALDI – 0 / 42,90 – I koht
Annika Absalon ja VAPPER – 0 / 46,89 – III koht

Klass 11b – 80cm
Karita Beilmann ja RETRO – 0 / 42,64 – III koht

24.07 – Sammuli Suvi 2021 / ESHKS NH sarja finaal
Klass 1 – 100cm Avatud
Grete Triisa ja ROKIT – 0 / 52,00 / 0 / 26,90 – I koht

25.07 – Suvine Ponikarikas 2021 IV etapp
Klass 1b – 70cm puhtusele ja stiilipunktidele
Heili Alljärv ja RESITA – 7,25 / 56,50 – 5. koht
Johanna Mirell Tamm ja RIHANNA – 7 / 58,97 – 9. koht
Reya Soontalu ja TOHTRI EHE – 7 / 60,96 – 9. koht
Marian Ly Mitt ja TOHTRI EHE – 7 / 58,39 – 9. koht

Klass 2a – 80cm puhtusele ja stiilipunktidele
Mona Johanson ja RIIDA – 8,5 / 58,72 – II koht
Mia Karuse ja RIIMU – 8,5 / 62,65 – II koht
Hellin Tooding ja TANTE – 7,25 / 69,45 – 11. koht
Marion Ida Vinkler ja RIHANNA – 8,05 / 58,08 – 12. koht
Hanna-Marii Päären ja ROSEN – 7,05 / 58,65 – 17. koht

Klass 2b – 80cm Avatud
Emmamarie Marleen Talivee ja VIKO – 7,55 / 59,77 – 9. koht
Marii Parve ja ELKUR – 8,25 / 62,41 – 20. koht

Klass 3 – 90/95cm handcap
Grete Triisa ja ROKIT – 8 / 57,29 – 15. koht
Mia Karoli Talvoja ja VIISA – 8 / 58,00 – 16. koht
Mona Johanson ja RIIDA – 8 / 63,69 – 19. koht

Klass 4 – 105/110cm handicap
Grete Triisa ja ROKIT – 16 / 64,66 – II koht

31.07 – Ihaste Derby 2021
Klass 1 – 70/80cm handicap Avatud
Vanessa Vassiljeva ja VELLA – 0 / 69,78 – 5. koht
Helis Otsa ja RAPUNTSEL II – 4 / 72,16 – 14. koht

Klass 3 – 110/115cm handicap Avatud
Listeete Eylandt ja VERMUT II –  0 / 60,37 – I koht

Klass 4 – 80 cm “Mini Derby” Avatud
Lisette Eylandt ja VERMUT II – 0 / 136,50 – I koht

31.07 – Saaremaa Suvekarikas II etapp
Klass 1 – 75cm Avatud
Lauraly Trei ja REHTO – 0 / 55,78 – 4. koht
Krislin Vokk ja VIRSIK – 0 / 71,19 – 9. koht
Emma Erin Meri ja REHTO  / – 4 / 57,78 – 11. koht
Victoria Mets ja APSIS – 4 / 59,31 – 12. koht
Helina Täht ja APSIS – 4 / 73,19 – 16. koht
Veroonika Saarma ja VIRSIK – 8 / 61,63 – 18. koht

Klass 2 – 90cm Avatud
Miina-Eliise Udeküll ja VAKANTS – 0 / 70,62 – I koht

Klass 3 – 100cm Avatud
Miina-Eliise Udeküll ja VAKANTS – 12 / 72,47 – 12. koht

KOOLISÕIT

04.07 – Massu Suvi 2021 & Harrastajate Karikas 2021 III etapp
Klass 1a – Skeem ABC2 Harrastajate sarja ABC-klass
Heleriin Lopp ja ESTIA – 67,857% – III koht

Klass 1b – Skeem ABC2 Avatud
Emma Nahkor ja VOORE RUFUS – 72,619% – II koht
Maria Kivisoo ja VERSUS – 70,476% – III koht
Helen Rajamets ja VOORE RUFUS – 68,571% – 6. koht
Ketrin Kärg ja AMBUR – 66,429% – 14. koht
Maria Kivisoo ja LASER – 66,190% – 15. koht
Helina Täht ja APSIS – 65,000% – 18. koht

Klass 2b – Skeem A2
Maria Kivisoo ja VERSUS – 66,818% – 5. koht
Ketrin Kärg ja AMBUR – 63,523% – 15. koht

10.07 – Kilgi koolisõiduvõistlus / Talendijaht VI etapp / Tartumaa Meistrid 2021 IV etapp
Klass 1 – Skeem ABC2 Talendijaht (U14)
Liise Pau ja TARAPITA – 70,357% – III koht
Maarja Luberg ja TARSON – 68,690% – 5. koht
Kati Marii Sarv ja TARSON – 67,024% – 7. koht

Klass 2 – Skeem ABC2
Eliise Kaseväli ja ANELLA – 71,190% – III koht
Mirell Helemäe ja TERONA – 70,000% – 6. koht
Kristin Sütt ja ANELLA – 69,643% – 8. koht
Erle Raudam ja TEN – 69,048% – 11. koht
Oskar Muul ja TARAPITA – 68,452% – 12. koht

17.07 – Niitvälja Juuli Koolisõit 2021
Klass 1 – Skeem NH4A
Liisa Kabur ja EDEN – 68,400% – II koht

Klass 2 – Skeem ST2
Greete Auger ja RESULLER – 70,921% – I koht
Age Eelmäe ja VOORE RUFUS – 68,948% – II koht
Annabel Vahera ja VOORE RUFUS – 63,816% – 7. koht
Rebecca Aas ja TARSON – 60,658% – 8. koht
Kertu Kelder ja VILLU – 60,395% – 9. koht
Nora Metsanurm ja TARSON – 59,211% – 10. koht

Klass 3 – Skeem ABC1
Carmen Spirka ja RESULLER – 68,810% – III koht
Helen Rajamets ja VOORE RUFUS – 64,672% – 5. koht
Ellen Kallas ja VILLU – 58,929% – 10. koht

18.07 – Arma Koolisõit & EHS sarja II etapp
Klass 1 – Skeem ABC1 Avatud
Maria Kivisoo ja LASER – 68,095% – 9. koht
Meriliis Õunpuu ja TORMITUUL-ARMA – 56,405% – 14. koht

Klass 2 – Skeem A1 Avatud
Grete Laeks ja RÜÜTEL – 68,421% – II koht
Gea Gross ja RAMBO – 64,474% – 7. koht

Klass 3 – Skeem A1 EHS sarja A-tase
Maarja Malm ja RAUDNE – 71,579% – II koht
Paula Johanna Vilu ja VOORE AMADOR – 70,395% – III koht
Grete Laeks ja RÜÜTEL – 69,737% – 5. koht
Gea Gross ja RAMBO – 68,026% – 7. koht
Maria Kivisoo ja LASER – 67,369% – 8. koht
Emmamarie Marleen Talivee ja RIPS – 66,711% – 10. koht
Mia Karoli Talvoja ja VIISA – 66,579% – 11. koht
Loore Laeks ja RAUDNE – 64,632% – 15. koht
Emmamarie Marleen Talivee ja VIKO – 61,447% – 16. koht
Meriliis Õunpuu ja TORMITUUL-ARMA – 55,000% – 17. koht
Helen Larionov ja AMIGO-ARMA – 54,211% – 18. koht

Klass 5 – Skeem LK4 EHS sarja L-tase
Emmamarie Marleen Talivee ja RIPS – 65,649% – I koht
Paula Johanna Vilu ja VOORE AMADOR – 60,556% – III koht

24.07 – Tartu Linna Poniratsanike MV / Tartumaa Meistrid 2021 V etapp
Klass 4 – Skeem ABC1
Marlen Anijärv ja VELLA – 61,905% – 9. koht
Vanessa Vassiljeva ja VAASA – 57,357% – 18. koht

Klass 5 – Skeem ABC1
Sofi Kurvits ja ANELLA – 72,619% – II koht
Oskar Muul ja TARAPITA – 70,119% – 4. koht
Vanessa Vagner ja ANELLA – 69,286% – 5. koht
Liise Pau ja TARAPITA – 69,286% – 6. koht
Marilen Anijärv ja  VELLA – 62,619% – 13. koht
Inger Jüssi ja VIIKING – 61,905% – 14. koht

Klass 6 – Skeem ST2
Sofi Kurvits ja ANELLA – 73,447% – III koht
Vanessa Vagner ja ANSIP – 72,368% – 4. koht
Laura Sisask ja ANSIP – 70,000% – 7. koht
Britta Saluse ja VIIKING – 68,158% – 10. koht
Elerin Ross ja ELAISA – 66,842% – 13. koht

31.07 – Pallase Koolisõit / Talendijaht 2021 Finaal
Klass 5 – Skeem LP3 Poniratsanikud (kuni 16a)
Maria Mägi ja RAIGO – 67,071% – II koht

Klass 6 – Skeem A2
Maarja Malm ja RAUDNE – 68,978% – I koht
Grete Laeks ja RÜÜTEL – 66,364% – III koht

Klass 10 – Skeem ST1 Lapsed (kuni 14a)
Sofi Kurvits ja ANELLA – 69,306% – 4. koht
Elisabeth Seene ja ROSAMUNDE – 68,750% – 5. koht
Kristin Sütt ja ANELLA – 67,084% – 7. koht

Klass 11 – Skeem ABC2 Talendijaht (U14)
Liise Pau ja TARAPITA – 66,191% – 4. koht
Sofi Kurvits ja ANELLA – 65,453% – 7. koht
Kati Marii Sarv ja TARSON – 59,524% – 15. koht

Klass 12 – Skeem ABC2 Avatud
Maarja Malm ja RAUDNE – 69,881% – I koht
Liise Pau ja TARAPITA – 60,834% – 9. koht

Klass 13 – Skeem A3 X-Faktor (U16)
Grete Laeks ja RÜÜTEL – 68,472% – II koht
Auli-Mirtel Vihlver ja ARAGON – 64,167% – 6. koht
Mia Karoli Talvoja ja VIISA – 61,945% – 9. koht
Paula Johanna Vilu ja VOORE AMADOR – 57,778% – 15. koht

Klass 14 – Skeem LK4 Tulevikutähed (U18)
Paula Johanna Vilu ja VOORE AMADOR – 62,408% – II koht

KESTVUSRATSUTAMINE

04.07 – Kildu Rännak I
Klass 1 – 40km
Egle Väljamäe ja VIIKING – 15,28 / 02:37:03 – I koht

KOLMEVÕISTLUS

17.07 – Ihaste Kolmevõistluse Karikas
Klass 1 – Avatud | CCN 80 (3V test ABC2 + TS 85 cm + kross 80 cm)
Anette Eylandt ja ERROR – 40,3kp – 10. koht